Hlavní informace

Ke stávkujícím studentům se přidali i rodiče. Chtějí zachránit planetu pro svoje děti
13. 5. 2019

ke-stavkujicim-studentum-se-pridali-i-rodice-chteji-zachranit-planetu-pro-svoje-deti

Stovky rodičů s dětmi pochodovaly včera v Praze, Brně, Ostravě, Liberci a dalších městech, aby upozornily na klimatické změny a nečinnost českých politiků a velkých korporací. Účastnice a účastníci akce požadovali například vyhlášení klimatické nouze, okamžité snižování emisí CO² a spravedlivý přechod k udržitelnému způsobu života.

Organizátorky chtějí tímto pochodem podpořit statisíce mladých lidí po celém světě, kteří pořádají pravidelné páteční protesty Fridays for Future proti nedostatečnému mezinárodnímu úsilí v boji proti změně klimatu. Stejně jako studenti a studentky chtějí organizátorky tohoto pochodu upozornit na nezájem vlády České republiky aktivně prosazovat řešení, která mají šanci katastrofický rozvrat klimatu odvrátit. Mladí lidé mají podle nich stejně jako generace předchozí právo na budoucnost a možnost těšit se ze života. Inspirací jim je hnutí Mothers rise up!, které v neděli pořádalo pochod maminek s dětmi v Londýně.

Podle jedné z organizátorek Terezy Reichové byl nedělní pochod ukázkou, co všechno jsou rodiče pro své děti ochotni udělat. „Příští pochod, pokud neuvidíme adekvátní reakce vlády ČR na naše požadavky, se uskuteční ve dnech, kdy vláda zasedá,“ dodává.

Pochod podpořily organizace sdružené v Klimatické koalici jako například Greenpeace, Hnutí Duha, Glopolis, Ekologický institut Veronica, Člověk v tísni, Adra, Ekumenický institut, Charita ČR, Lidé a voda a další.

Další informace

logo klimakoalice

Další aktuality

Sháníte vědce pro rozhovor? Obraťte se na

VĚDECKÉ KLIMATICKÉ FÓRUM